Kampania społeczna #zaginioneNIEzapomniane, zainicjowana przez polską Policję oraz Fundację ITAKA, ma na celu przypomnienie o dzieciach, które zaginęły wiele lat temu. Jej działania zbiegną się z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, które odbywa się 25 maja. Celem kampanii jest nie tylko zwrócenie uwagi na problem zaginięć, ale również edukacja na temat bezpieczeństwa dzieci. Kampania potrwa od 12 do 25 maja, w tym czasie przypomniane zostaną konkretne historie zaginionych dzieci.
W Polsce odnotowuje się niepokojące statystyki dotyczące zaginięć dzieci. W ostatnich trzech latach zaginęło ponad 6300 osób poniżej 18. roku życia, co jest alarmującą liczbą, zwłaszcza że większość z tych przypadków dotyczy młodzieży w wieku 14-17 lat. Kampania #zaginioneNIEzapomniane ma na celu nie tylko przywrócenie pamięci o tych dzieciach, ale również zachęcenie świadków do dzielenia się informacjami, które mogą pomóc w ich odnalezieniu. Policja przyznaje, że każde zgłoszenie o zaginięciu traktowane jest jako priorytet, a działania poszukiwawcze trwają niezależnie od upływu lat.
W ramach kampanii zaplanowano również działania edukacyjne, w których mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się, jak reagować w sytuacji zaginięcia dziecka oraz jakie są mechanizmy m.in. systemu Child Alert. Szczególną uwagę zwróci się na historie pięciorga dzieci, których zaginięcia są przypomniane w materiałach kampanii. 25 maja, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, budynki urzędów w całym kraju będą podświetlone na niebiesko, symbolizując jedność w poszukiwaniach. W ten sposób organizatorzy zachęcają społeczność do włączenia się w tę ważną inicjatywę, pokazując, że pamięć o zaginionych dzieciach wciąż trwa.
Źródło: Policja Chorzów
Oceń: Kampania #zaginioneNIEzapomniane przypomina o zaginionych dzieciach
Zobacz Także