List motywacyjny - jak go napisać, by przekonać do siebie przyszłego pracodawcę

Zwykle gdy staramy się o pracę, nasz przyszły pracodawca wymaga od nas nie tylko złożenia CV ale również listu motywacyjnego. Jak go napisać, by zwrócić uwagę osoby czytającej?

 

 

Przede wszystkim list motywacyjny ma wzbudzić zainteresowanie przyszłego szefa naszą osobą  i sprowokować go do zaproszenia nas na rozmowę kwalifikacyjną. Nie może być ani zbyt długi ale też nie może razić skrótowością. Poniekąd ma być naszą wizytówką, która przedstawi nas jako idealnego kandydata na wolne stanowisko.

List motywacyjny musi wyrazić w pełni naszą motywację do pracy, o którą się staramy. Powinien też przedstawić naszą osobę w jak najkorzystniejszym świetle. W liście motywacyjnym możemy się pochwalić naszymi kompetencjami , doświadczeniem, sukcesami zawodowymi. Warto także nakreślić w nim nasze cele, które będą zbieżne z interesami firmy której szeregi chcemy zasilić. Uzasadnij w nim dlaczego chcesz pracować na stanowisku, o które się ubiegasz. Przedstaw się w jak najkorzystniejszym świetle, nie ubarwiaj jednak swojej osoby i trzymaj się wyłącznie faktów. Pomiń również prywatne informacje – twój przyszły szef szuka przecież pracownika a nie kolegi.

Pamiętaj, by list motywacyjny był napisany poprawną polszczyzną, bez błędów ortograficznych i stylistycznych.

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (list motywacyjny.pdf)list motywacyjny.pdf 85 kB

Herb Miasta Chorzów

logo cp kn.fw

bip logo 225x80 v2

Projekty

Chorzowski Przedsiębiorca Roku

Chorzowski Przedsiębiorca Jutra

Newsletter

Regulamin

Norma ISO

Spółka posiada system zarządzania jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001-2009