Zapraszamy na szkolenie "Windykacja wierzytelności w sektorze gospodarki mieszkaniowej"

Windykacja wierzytelności

Zadłużenie lokatorów czy współwłaścicieli to problem, który doprowadzić może niejedną wspólnotę mieszkaniową lub spółdzielnię do utraty płynności finansowej, a w przypadku zarządców komunalnych – do poważnego obniżenia wpływów do gminnych budżetów. Istotnym jest więc to, aby osoby zajmujące się sprawami windykacyjnymi dysponowały stosowną wiedzą z zakresu windykacji praktycznej, sądowej i komorniczej.

Centrum Przedsiębiorczości zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu pt. „Windykacja wierzytelności w sektorze gospodarki mieszkaniowej”, które pozwoli Państwu na uzupełnienie wiedzy oraz umiejętności z zakresu prawnych i formalnych aspektów windykacji. Ponieważ skuteczna windykacja, prowadzona w systematyczny i konsekwentny sposób może zwiększyć płynność finansową, celem naszego szkolenia jest maksymalizacja efektywności podejmowanych działań windykacyjnych poprzez wskazanie uczestnikom oraz omówienie poniższych zagadnień:

  1. Wierzytelności – zagadnienia ogólne: pojęcie, rodzaje, powstanie i wygaśnięcie.
  2. Windykacja wierzytelności:

a. postępowania sądowe: nakazowe i upominawcze:

- różnice i podobieństwa;

- pozew, jako pismo procesowe inicjujące postępowanie;

- koszty sądowe;

b. mediacja i postępowanie pojednawcze;

c. egzekucja wg. przepisów kodeksu postępowania cywilnego:

- tytuły egzekucyjne i opatrywanie ich klauzula wykonalności;

- wniosek do komornika;

- egzekucja z wynagrodzenia za pracę;

- egzekucja z rachunków bankowych;

- egzekucja i innych wierzytelności;

- egzekucja z ruchomości;

- egzekucja z nieruchomości;

- zawieszenie i umorzenie postępowania egzekucyjnego.

Szkolenie dedykowane jest: pracownikom zakładów komunalnych i spółdzielni mieszkaniowych, zarządcom nieruchomości oraz wspólnot mieszkaniowych.

Termin szkolenia     -   22 września 2015 r. (wtorek) w godzinach od 9:00 do 15:00

Miejsce szkolenia   - Centrum Przedsiębiorczości Sp. z o.o. Chorzów, ul. Targowa 5

Koszt szkolenia     - 260 zł + 23% VAT- jeśli zgłoszenie nastąpi do 31 sierpnia 2015r.

-   290 zł + 23% VAT- jeśli zgłoszenie nastąpi do 18 września 2015r.

       Cena szkolenia i obejmuje materiały szkoleniowe, poczęstunek i indywidualne konsultacje z wykładowcą.

Na zgłoszenia oczekujemy najpóźniej do dnia 18 września 2015 r. w formie elektronicznej. Prosimy o przesłanie karty zgłoszeniowej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osoba prowadząca: Tomasz Sadowski

Kwalifikacje i doświadczenie: Tomasz Sadowski ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w 1994 r. Na tym samym wydziale w 1999 r. obronił doktorat na podstawie pracy pt. umowa agencyjna w prawie prywatnym międzynarodowym. Od 1995 r. pracował na Uniwersytecie Śląskim oraz w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, początkowo jako asystent, następnie jako adiunkt.

Ukończył aplikację sędziowską oraz aplikację radcowską. Od 2000 r. prowadzi indywidualną kancelarię radcy prawnego specjalizującą się w obsłudze przedsiębiorców. Kilkanaście lat praktyki związanej bezpośrednio ze świadczeniem pomocy prawnej podmiotom prowadzącym różnoraką działalność gospodarczą, począwszy od branży usługowej, poprzez handlową i wytwórczą, a na budowlanej kończąc pozwoliło mu nabyć bogate praktyczne doświadczenie w takich dziedzinach prawa jak prawo cywilne, prawo gospodarcze i handlowe oraz prawo pracy.

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Windykacja wierzytelności Karta Zgłoszeniowa 22.09.2015r..doc)Windykacja Wierzytelności - Karta Zgłoszeniowa 106 kB

Herb Miasta Chorzów

katalog-biznesu-logo

logo cp kn.fw

bip logo 225x80 v2

Projekty

Chorzowski Przedsiębiorca Roku

Chorzowski Przedsiębiorca Jutra

Newsletter

Regulamin

Norma ISO

Spółka posiada system zarządzania jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001-2009